24.02.2009 10:23 - Тоти всява смут, Рома ще го наказва
Автор: torres99 Категория: Спорт
Прочетен: 505 Коментари: 0 Гласове:
0

Капитанът на Рома Франческо Тоти вся грандиозен смут както у съотборниците си, така и у представителите на италианските медии по време на полета за Лондон. Както се знае, тази вечер римските „вълци” излизат срещу Арсенал на „Емирейтс” в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

„Няма начин да играя срещу Арсенал. Получих мускулна травма срещу Сиена и изпитвам неистови болки. Предавайте стартовия състав без мен”, заяви Принца на Рим пред втрещените журналисти минути след излитането от летище „Фиумичино”. Тоти изчака няколко минути и след това с широка усмивка изтърси, че се е измайтапил.

Ръководството на Рома със сигурност ще накаже мегазвездата си за поведението му тъкмо в мача със Сиена. В този двубой от Серия А тимът на Лучано Спалети постигна измъчена победа с 1:0. Тоти бе сменен с Винченцо Монтела 10 минути преди края на двубоя и веднага се запъти към съблекалнята, вместо да поздрави наставника и да седне на пейката, за да догледа срещата.

„Да, постъпката на Франческо е в разрез с клубните правила и няма да остане безнаказана”, заяви самият Спалети. В същото време френският мениджър на Арсенал Арсен Венгер даде да се разбере, че ще забърка „бетон”, независимо че неговият отбор е домакин. „Най-важното е да не допуснем гол. Много разчитам на Денилсон да разруши ритъма на Рома, който се основава на много пасове в средната зона на терена”, каза Венгер.